Radyo 71 Televizyon Yayıncılık Anonim Şirketi

21 Şubat 1992 yılında hayatına başlayan, 1994 yılında resmi kimliğini kazanan Radyo 71 Tv. Yay. A.Ş sizden aldığı güçle bugünlere gelmiştir.

Kırıkkale’nin ilk özel radyolarından biri olan Radyo 71 bugünlere kolay gelmemiştir. 1992 yılında yayın hayatına başlayan, 1993 yılında yasaklı günler başlamış, tüm özel Radyo- Televizyonlar susturulmuştur. Tüm Türkiye de olduğu gibi bizde buna sessiz kalmadık, konuşan Türkiye susturulamaz sloganı ile yollara dökülen halk, büyük mücadeleler sonucunda özel Radyo ve Televizyonlar tekrar yayın hayatına başlamıştır.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun düzenlemiş olduğu yasalar çerçevesinde 1994 yılında yeni programları ile kaliteyi yakalamış, Kırıkkale halkının sevgisini kazanmıştır.

Yayın ilkemiz olarak;
- Türk Milli eğitiminin temel görüş amaçlarına uymak,
- Kolayca anlaşabilir doğru temiz ve güzel Türkçe,
- Toplumun beden- ruh sağlığına zarar verecek hususlara dikkat etmek
- Kişilerin özel hayatlarına, şeref ve haysiyetlerine saygılı olmayı amaç edinerek,
- Türk örf ve adetlerimizi kural sayarak… yayınlarımızı bugünlere taşıdık

Radyo 71 ailesi olarak birçok ilklere de imza attık. İhtiyaç sahiplerine yardım kampanyaları düzenleyerek birçok yardıma muhtaç insanlara gıda ve giyim yardımında bulunduk. Ayrıca ünlü sanatçılarımızdan ( Müslüm Gürses, Oğuz Yılmaz, Cansever, İsmail Türüt, Bedirhan Gökçe, Azer Bülbül, Hakan Taşıyan………) birçoğunu radyomuzda misafir ederek konserler düzenleyerek Kırıkkale halkı ile buluşturduk.

26 senelik yayın hayatımızda insanlarımızı bilgilendirmek amaçlı önemli gün ve haftalarda en kaliteli programlara yer vererek haber, magazin, spor içerikli ve tabi ki müzik ağırlıklı programlarla dinleyicilerimize hoşça vakit yaşatmayı kendimize amaç edindik.

Kırıkkale halkımızın desteği ile dünden bugüne acı, tatlı birçok şeyi paylaşarak ve bundan sonrada en güzel işlere, en güzel programlara imza atmayı kendimize hedef bildik.
Radyo 71 her zaman sizlerin sevgisi ve desteği ile sizin radyonuz olmaya devam edecektir.